Питање:
Помаже Бог! Уверен сам да нема глупих питања, а ја бих поставио једно практично. Зашто страдају деца, људи у ратовима, добронамерни, зашто људи бивају болесни од неиѕлечивих болести, а да су при том чинили добра дела и били увери са Богом. Зашто се деца рађају болесна и осуђена на смрт или беѕ делова тела, када она и нису свесна греха.
Ако је то Божија воља, зашто
Мирослав
Одговор:
Бог помогао, Драги Мирославе, добро кажеш да нема глупог питања само има глуп одговор? На ово питање многи теолози су већ писали и писаће. Ја не би имао ништа своје да додам на све то па те упућујем на неке од страница где опширно можеш добити одговор на твоје питање. Ако и сам укуцаш на интернету: зашто праведници страдају, добићеш много страница па ако ти није тешко а ти сваку понаособ прочитај и сигуран сам да ћеш наћи одговор. Једино што могу да ти препоручим је твоја искрена молитва за тебе, твоје, ближње као и за непријатеље своје да буде истрајна и искрена. Старај се да живиш хришћанским животом и очистиш прво себе да би могао и другима бити од помоћи. Од Господа ти желим свако добро.
о.Милан
хттп: //светосавље.орг/пастир/индеx.пхп? qа=654
хттп: //светосавље.орг/пастир/индеx.пхп? qа=1068
хттп: //светосавље.орг/пастир/индеx.пхп? qа=1222
www.православље.орг.yу/број/914/текст/страдање-за-христа/принт/лат
www.верујем.орг/теологија/игнатије_уцествујуци_у_литургији.хтм
www.епархија-бацка.орг.yу/празници/благовести.хтм
