Констатација питања

Питање:
Помазе Бог оце.Није ме изненадио Вас одговор брату Горану у вези скупоцених аутомобила у возном парку насих владика.Уствари, заболео ме је Вас одговор и мислим да сте правилно разумели о цему цовек говори.Васа иронија са магарцем није уопсте примерена.Добро знате да се ради о великој сразмери измедју обицног народа и свестенства у материјалном смислу, укљуцујуци ту и поједине владике па и монахе.Погледајте око себе како зиве свестеници, а како народ.Погледајте попадије и децу свестеника, а погледајте народ.Погледајте њихове куце, куцне пријатеље, а онда погледајте народ.И мали и велики тајкуни су добри верници, а ми сто мислимо да ли сутра за нас цетворо направити пар сницлица од једног белог меса (пилецег, а пиле од непуне 2кг.) , са платом од 8000.дин, јер сам на 50%, муз не ради, технолоски висак, инфаркт, болесно дете…да не прицам висе, ми не морамо ни поменути своје покојнике јер ни за то немем бедне паре.Па како се смирити? Како сутра отици на литургију, ста дати деци да једу? А није само јело вец и све остало, рацуни, скола, огрев…Тако да је Вас одговор тотално непримерен и врадја достојанство обицног, постеног али испаценог и сиромасног народа.Нада
Нада


Одговор:
Драга сестро, Хвала на коментару. То је твоје мишљење и жао ми је ако се осећаш увређеном. Вероватно да ниси у стању, али ипак, покушај да мало проанализираш и питање а не само одговор о коме је реч, јер та два није могуће раздвајати: „Да ли се то што се наше владике возе у најскупљим и најпрестижнијим аутомобилима, стране производње, коси са основним начелима православног хришћанства? “ хттп: //светосавље.орг/пастир/индеx.пхп? qа=90 Питање је констатација да се СВЕ наше владике возе у НАЈСКУПЉИМ и НАЈПРЕСТИЖНИЈИМ аутомобилима, стране производње. Какво питање – такав и одговор! Молим те, објасни ми како је то мој одговор „тотално непримерен“ таквом питању? Од Бога ти свако добро жели, О. Срба