Искушења

Питање:
Незнам одакле да поцнем, моја младост од 14 године је кренула наопако, после дједове смрти ниста висе није било исто као пре, до тога дана сам био једно дјете које је само могло позелити сваки родитељ, после те смрти дједове сам имао дјевојку коју сам нај висе волео хода ли смо 3 године када смо раскину ли висе никада нисам насао мир дан данас идем од једне до друге, када ово писем плаце ми се без обзира сто сам муско, бојао сам се свега од зграда до људи, несто ме је уздизало и дизало, зноио сам се пуно и пуцао јер нисам могао да издрзим, отисао сам доктору они су рек ли да сам здрав, играо сам фудбал професјонално и то ми је унистено, моја вјера која је била велика и то ми је унистено, посао ми није исао: (као да се све уротило против мене, када сам био мањи зелео сам да пОСтанем монах јер сам изузетно волео бога, али када се те године деслило та смрт ја сам постао неко ко није имао циља ни вјере ни уста, исао сам код многих рек ли су ми да ми је мртвацка вода просута те године, тј тог проклетог дана, сада сам мало бољи кренуо сам у цркву опет али и даље немам љубави у себи као сто сам имао ја сматрам себе као цовјека који је досао на овај свијет са разлогом да сири добро, дан данас помазем сиромасним волим све људе као брацу своју јер смо сви до бога створени и нека је слава богу! ! ! То су неке ставри које ме јако муце у зивоту хоцу по сваку цјену да се вратим богу драгом јер га волим свим срцем својим само као да ми је неко отикуно комад срца и дусе: ( ( ( ( (људи све раде да буду добро ја молим бога да ме воли и да ја њега волим свако веце се молим да му будем све близе, постујем мајку и оца свога али бог је моје све, зелим да оздравим од нездарвог зелим да волим јер имам велико срце, незнам да мрзим само зелим да ми то врати неко било ко, ЗАР ПУНО ТРАЗИМ, само љубав своју коју сам осјецао? ? Помозите ми реци те ми ста да радим, објасните ми све молим вас, писао бих вам овако али незнам да ли цете цитати КАЗИ ТЕ МИ СТА ЈЕ НАЈ БОЉЕ ЗА МЕНЕ, имам само 22 године а све ми је унистено али у бога вјерујем јос увјек! ! ! нека вас бог драги цува од мене толико СЛАВА ГОСПОДУ
боско


Одговор:
Драги брате, Размишљај о томе шта значе Христове речи: „Будите, дакле, мудри као змије и безазлени као голубови! А чувајте се од људи…“ (Матеј 10, 16-22) Блаженопочивши Патријарх Павле каже: „Бити заиста човек у овоме свету, то је бити као овца мећу вуковима, јер „сав свет у злу лежи“ (Јн. 5, 19) . Прочитај овде његову беседу о безазлености и мудрости: хттп: //светосавље.орг/библиотека/ДуховноУздизање/ПутУЗивотПатријархПавле/ПутУЗивотПатријархПавле10.хтм Кажеш да волиш Бога, а додајеш још и да желиш да волиш јер имаш велико срце, и да желиш да ти неко узврати љубав, било ко. Још питаш, да ли тражиш много? Мени се чини да не знаш шта тражиш. Не мораш да молиш Бога да те воли. Јер, Бог је Љубав и Он не може да те не воли. Све што је Он допустио јесте за твоје сопствено добро. Не бој се враџбина и „мртве воде“. Нема никога ко би био јачи од Бога. Човеку је немогуће спасти се без искушења. Али такође, Господ никада не допушта искушења која би нас сатрла и уништила. Понекад, ми сами себи стварамо и бирамо искушења, а то није од Бога. Јер, Он је рекао: „Ево, ја сам са вама у све дане до свршетка века.“ И потврдио је са „Амин! “ (Мт. 28, 20.) Он је Искрен, Праведан, Стваран, Истинит. Остаје нам само да се угледамо на Њега, и да Њиме проверимо да ли смо и ми стварно баш такви? Од Бога ти свако добро и помоћ жели, о. Срба